Vítejte na stránkách obce Vidochov, chcete si nastavit zobrazení:

Pamětihodnosti

Kostel Andělů Strážných

Neorománská stavba ze 70. let 19. století tvoří sakrální dominantu obce. Stylové architektonické i vnitřní vybavení uvedeného stavebního slohu.

mapa

Kostel sv. Máři Magdalény

Barokní jednolodní kostel s ustupujícím půlkruhově zakončeným presbytářem a sanktusovou věžičkou nad závěrem lodi, postavený stavitelem Heldtem na náklad valdických kartuziánů.

mapa

Kovárna

Patrový dům se zděným přízemím a roubeným patrem a pětiúrovňovým štítem. Doklad úrovně výstavby tradičních domů v 18. a 19. století.

Rozhledna Kozinec

rozhledna se nachází na protáhlém vrchu Kozinec (608 m) asi 1,5 km severozápadně od Vidochova na pomezí Královéhradeckého a Libereckého kraje. Tento 55 metrů vysoký ocelový vysílač, který má ve výšce 33 metrů umístěnou vyhlídkovou plošinu, byl postaven již v roce 2004. Rozhledna je otevřená vždy jen v sobotu a to od 11.00 do 17.00 hodin od května do září.

mapy

Křížová cesta s kapličkou Zlatnice

Poblíž prameniště potoka Zlatnice, kde bývalo těženo zlato, byla postavena původně dřevěná kaple. Postavili ji horníci pro zázračnou sošku Panny Marie, kterou nalezli při těžbě zlata v údolí. Nová zděná kaple Panny Marie byla postavena roku 1938 spolu s křížovou cestou.

mapa

Mlýn ve Stupné

Bývalý stupenský mlýn z roku 1862, ve kterém se mlelo zřejmě ještě asi do 2. světové války. Nyní slouží jako rekreační objekt. Dodnes je vidět místo, kde bývalo mlýnské kolo a kde byl náhon.

aktualizováno: 14. 12. 2020 12:43, OI Developer

Novinky z Obce

  • OI Developer

Mateřská a základní škola

Základní škola Vidochov

Základní škola Vidochov je malotřídní škola, která poskytuje vzdělání žákům z pěti ročníků. ZŠ má kapacitu 26 dětí, školní družina s kapacitou 26 dětí, MŠ s kapacitou 31 dětí a školní kuchyň a jídelnu s kapacitou 60 strávníků.

Naše škola se vyznačuje rodinnou atmosférou, která ja způspobena zejména nevelklým počtem pedagogických pracovníků a faktem, že se školáci i děti školkového věku potkávají na chodbách i v jídelně. Společně připravují a účastní se nejrůznějších akcí pro rodiče i veřejnost. 

Po ukončení 5. ročníku žáci odcházejí většinou do Základní školy v Nové Pace nebo Gymnázia v Nové Pace.

Budova školy se otevírá v 6:30 a vlastní vyučování začíná v 8:00. Mateřská škola je otevřena od 6:30 - 16:00 hodin.

Škola je schopna zajistit výuku žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a žákům mimořádně nadaným.

Obec
  • OI Developer

Informace o obci

Obecní znak

Obecní vlajka

Obec
  • OI Developer

Obec Vidochov

Kde se nachází

Obec Vidochov se nachází 5 km severovýchodně od Nové Paky při silnici do Hostinného.  Poloha obce v samém středu Podkrkonoší zaručuje dobré možnosti pro turistiku a poznávání okolní krajiny. Okolí obce je protkáno řadou turistických a cyklistických stezek. Milovníci přírodních a kulturních památek jistě nevynechají návštěvu Českého ráje, kde je řada pískovcových útvarů a jiných pamětihodností. Naopak milovníci zimních sportů přivítají nabídku Krkonoš, kde je množství běžeckých tratí a sjezdovek v několika horských střediscích.

Obec
  • OI Developer

Informační SMS

Dostávejte aktuální informace přímo na váš telefon

Chcete-li vždy dostávat aktuální informace o dění v obci, stačí se zaregistrovat k odběru novinek níže na stránkách v sekci "dostávejte novinky".

Obec