Vítejte na stránkách obce Obec Vidochov.
Používáme cookies
Chceme, abyste sledovali vy nás, ne my vás. Pro správnou funkčnost webu nějaké cookies potřebujeme. Své nastavení cookies můžete změnit pomocí nastavení cookie.
Nastavení zobrazení

To nejdůležitější, co se v naší obci událo

  • OI Developer
  • 676


obrázek nenalezen
obrázek nenalezen
To nejdůležitější, co se v naší obci událo

1. října - 31. března = období vegetačního klidu = je možné kácet dřeviny volně rostoucí mimo les. Přesahuje-li ve výšce 130 cm obvod kmene 80 cm, potom musí majitel pozemku žádat o Povolení ke kácení. Formulář naleznete zde - ÚŘAD - FORMULÁŘE. Má-li pozemek více majitelů, musí se každý z nich k žádosti vyjádřit. 

Ke kácení ovocných stromů povolení nepotřebujete. Plánujete-li výsadbu nových výměnou za nemocné, stále platí, že Vám Obec Vidochov uhradí max. 5 nových na jedno číslo popisné, jednou za 5 let. Stačí foto nemocného a pokladní doklad o koupi nového stromku. 
Od 1. března 2021 se mohou k očkování proti covid-19registrovati lidé starší 70 let. Registraci proveďte na https://crs.uzis.czZMĚNA ÚZEMNÍHO PLÁNU OBCE VIDOCHOV

Obec Vidochov přijímá podněty od občanů. K uplatnění žádostí slouží formulář, který najdete na těchto stránkách - ÚŘAD - FORMULÁŘE. Též je k vyzvednutí v kanceláři OÚ Vidochov.Začíná topná sezóna. Doporučujeme kontrolu komínů a jejich udržování ve způsobilém stavu.


Vzhledem k současné situaci prosíme o dodržování všech nařízených hygienických opatření!
Pokud někdo potřebujete dovézt nákupy (jste v karanténě nebo máte strach o své zdraví), jsme připraveni pomoci.
Kontakty: 776 679 359, 606 118 636, 493 722 944  
Kontejner na kovové odpady

Na dvou sběrných stanovištích máme nově nainstalované kontejnery na kovové odpady. Je to ve Vidochově u hřbitova a ve Stupné dole na točně.

Do těchto kontejnerů můžete odhodit plechovky od potravin i nápojové plechovky a taktéž ostatní kovové předměty z domácnosti. Je zde možné odložit drobné železné, barevné i ocelové předměty (alobal, kovové zátky, hřebíky, šroubky, ...), které budou následně ve třídírnách roztříděny a ekologicky recyklovány či zlikvidovány.

Nevhazujte obaly znečištěné zbytky potravin a nebezpečnými látkami.

Sběr drobného kovového odpadu se nám bude započítávat do odměn za třídění odpadů.UPOZORNĚNÍ k odstranění a okleštění stromoví a jiných porostů v ochranném pásmu nadzemního elektrického vedení
Novinky z Podkrkonoší - www.podkrkonosi.rfabook.cz/topakce202009V budově OÚ Vidochov je ukončen sběr víček od petlahví.
Sbírali jsme pro Haničku Pyšnou a následně pro Juditku Kábrtovou. Sbírka ovšem přestala být ekonomicky výhodná. Víčka ponechávejte na sešlápnuté patlahvi, která patří do žlutého kontejneru.Od 1. 8. 2020 funguje v Nové Pace Pohřební služba Z+B Semily, Vysocká 577, 513 01 Semily.

Telefon: 602 720 064
E-mail: zb.semily@seznam.cz
Pobočka v Nové Pace je na adrese: Stanislava Suchardy 65, 509 01 Nová Paka (naproti Suchardovu domu).Vidochovský ples a maškarní bál pro děti JE PŘESUNUTÝ na neurčito, o novém termínu budeme včas informovat.Kontejner na použitý olej z domácnosti

Obec Vidochov pořídila kontejnery na olej z domácnosti. Jeden je umístěn ve Vidochově u hřbitova, jeden ve Stupné dole na točně. Do tohoto kontejneru můžete odkládat použitý olej z domácnosti. Olej dávejte do petlahví s dobře uzavíratelným víčkem (ne do lahví po oleji, protože mají netěsnící víčka). Do tohoto kontejneru nepatří vyjetý motorový olej, ale patří sem opravdu jen tuk z domácnosti.INFORMACE o dotacích na kůrovce :   dotace.pdf (753 kB)!!! UPOZORNĚNÍ K ODSTRANĚNÍ STROMOVÍ !!! od nadzemního elektrického vedení!!! HASIČI RADÍ !!! Hasičské připomenutí ke stažení   hasicskepripomenuti.pdf (784 kB)Sociální družstvo Diakonie Broumov nám zaslalo děkovný dopis za sbírku použitého ošacení, kterou jsme zde zorganizovali DOPIS ZDE


Obec

Novinky z Obce

  • OI Developer

Mateřská a základní škola

Základní škola Vidochov

Základní škola Vidochov je malotřídní škola, která poskytuje vzdělání žákům z pěti ročníků. ZŠ má kapacitu 26 dětí, školní družina s kapacitou 26 dětí, MŠ s kapacitou 31 dětí a školní kuchyň a jídelnu s kapacitou 60 strávníků.

Naše škola se vyznačuje rodinnou atmosférou, která ja způspobena zejména nevelklým počtem pedagogických pracovníků a faktem, že se školáci i děti školkového věku potkávají na chodbách i v jídelně. Společně připravují a účastní se nejrůznějších akcí pro rodiče i veřejnost. 

Po ukončení 5. ročníku žáci odcházejí většinou do Základní školy v Nové Pace nebo Gymnázia v Nové Pace.

Budova školy se otevírá v 6:30 a vlastní vyučování začíná v 8:00. Mateřská škola je otevřena od 6:30 - 16:00 hodin.

Škola je schopna zajistit výuku žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a žákům mimořádně nadaným.

Obec
  • OI Developer

Informace o obci

Obecní znak

Obecní vlajka

Obec
  • OI Developer

Obec Vidochov

Kde se nachází

Obec Vidochov se nachází 5 km severovýchodně od Nové Paky při silnici do Hostinného.  Poloha obce v samém středu Podkrkonoší zaručuje dobré možnosti pro turistiku a poznávání okolní krajiny. Okolí obce je protkáno řadou turistických a cyklistických stezek. Milovníci přírodních a kulturních památek jistě nevynechají návštěvu Českého ráje, kde je řada pískovcových útvarů a jiných pamětihodností. Naopak milovníci zimních sportů přivítají nabídku Krkonoš, kde je množství běžeckých tratí a sjezdovek v několika horských střediscích.

Obec
  • OI Developer

Informační SMS

Dostávejte aktuální informace přímo na váš telefon

Chcete-li vždy dostávat aktuální informace o dění v obci, stačí se zaregistrovat k odběru novinek níže na stránkách v sekci "dostávejte novinky".

Obec